Питання та відповіді

Яка різниця між електродним і ТЕНовим котлом?

У ТЕНовому котлі за допомогою електроенергії нагрівається ТЕН - трубчатий електронагрівач, який потім віддає своє тепло теплоносію. Електродний котел працює за рахунок пропускання струму через теплоносій (воду або незамерзаючої теплоносій «-20»). Проходження змінного струму не можна назвати електролізом, так як відбувається лише іонізація рідини. Електродний котел - простий і дуже надійний нагрівач води (рідини) в ідеальних випадках може працювати без заміни елементів багато років (десятки років).


Що впливає на працездатність і термін служби електродних котлів?

Для роботи електродного котла необхідно, щоб теплоносій мав потрібний питомий опір (питому провідність). Електродний котел - це частина опалювальної системи. Для забезпечення надійної, тривалої, безаварійної роботи котла опалювальна система повинна відповідати рекомендованим параметрам в паспорті на котел.


Чому опалювальні системи на базі електродних котлів як правило економічніші та надійніші ТЕНових?


Незважаючи на деякі складності при запуску опалювальних систем на базі електродних котлів, електродні котли економічніші ТЕНових як мінімум на 20 - 30%. Економічність електродних котлів перевірена практикою монтажу та експлуатації протягом більше 15 років. Надійність і економічність забезпечується більш простою, надійною конструкцією. У ТЕНовому котлі спочатку нагріваються ТЕНи, а потім ТЕНи віддають тепло рідині. У електродному котлі роль нагрівача грає сама рідина. При прохожденні струму, рідина гріється всім об’ємом, що знаходяться в котлі. 

Використовуючи електродне нагрівання рідини можна зменшити об'єм котла в кілька разів у порівнянні з ТЕНовим такої ж потужності. 

При правильно побудованій системі котел стартує з малою (менше 50%) від номінальної потужності, і при прогріві поступово набирає номінальну потужність. 

Сучасна автоматика дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні з точністю +/- 0,2 град. С. При опаленні заміських будинків можливе використання тижневого режиму для управління опалювальною системою.Таким чином економічність в роботі електродних котлів досягається за рахунок: 

  • меншої інерції нагріву (в кілька разів);
  • плавного старту;
  • застосування сучасної автоматики;

Надійність і довговічність забезпечується простотою конструкції і застосуванням сучасних матеріалів. 


Скільки електроенергії буде споживати котел?


Котел буде споживати рівно стільки ел. енергії, скільки складають тепловтрати будівлі. 

При нормальному режимі експлуатації, при нормальних тепловтратах, при правильному виборі котла, при максимально зимовому режимі (коли на вулиці для Київа -23, при нормальній зборці системи опалення котел працює близько 8 годин на добу. Далі беремо потужність котла множимо в середньому на 8 годин і отримуємо споживання ел. енергії на добу.


Як правильно підібрати котел?

Електродний котел «ION» підбирається за такими параметрами:

1 кВт потужності електродного котла може обігріти приміщення площею до 20 кв / м, об'ємом до 60 куб / м і 40 літрів води в системі опалення.

Наприклад - котел потужністю 5 кВт може обігріти приміщення площею 100 кв / м, об'ємом 300 куб / м і з кількістю води в системі опалення до 240 літрів.


Які труби і радіатори можна використовувати в опалювальної системи з електродних котлом «ION»  ?

Для систем опалення можуть використовуватися будь-які труби, які для цієї мети сертифіковані. Ми рекомендуємо використовувати поліпропіленові.
Використання металопластикових труб небажане: 

  • з'єднувальні фітинги істотно звужують прохідний переріз;
  • металопластикова труба часто піддається деформації і розшаруванню при коливанні температури рідини.

Можна використовувати будь-які сучасні радіатори (сталеві, біметалеві), але краще всього використовувати батареї сталеві, Цільноштамповані.

Чавунні радіатори використовувати небажано, так як вони мають значний об'єм рідини, пористу структуру і містять всередині бруд.

Для забезпечення довговічності та надійності котла, внутрішній діаметр вхідних та вихідних труб і трубних фітінгів не повинен бути менше внутрішнього діаметра вхідного та вихідного патрубка самого котла.


Які переваги електродних котлів «ION»?


Робоча камера котлів «ION» виконана з товстостінного безшовного трубного спеціального матеріала, що дуже важливо для іонізаційних котлів в плані їх надійності та довговічності. 

Робоча камера практично всіх подібних котлів виконана з тонкостінного шовного звичайного трубного матеріалу. Електроди котлів «ION» більшого діаметру і виконані теж із більш надійного матеріалу, що збільшує їх довговічність і надійність при іонообмінному процесі, а також дає можливість формувати тепловий потік всередині камери котла з більшою швидкістю на відміну від котлів тих же котлів інших виробників.

Котли «ION» представлені в більш широкому модельному ряді на відміну від інших марок котлів, що дозволяє розширити купівельний попит.

Виробник котлів «ION» не прив'язує покупця до свого теплоносія, і електрокотли «ION» можуть експлуатуватися, на відміну від деяких котлів, із звичайною водою або з самостійно підготовленим розчином в системі опалення.


Чи можна в якості теплоносія використовувати антифриз?

Необхідно розуміти, що антифриз не призначений для використання в системах опалення. Він отруйний! Краще використовувати спеціальні незамерзаючі рідини.

Але так як виробники цих рідин не враховують її електропровідність, то можливо після закачування її в систему опалення прийде все одно робити підготовку, - налаштувати електрокотел на необхідний струм (про це докладно описано в посібнику з експлуатації).

З практики можу сказати, що зазвичай при використанні незамерзаючих рідин струм на фазі електрокотла буває завищений, - і необхідно розбавляти дистильованою водою (приблизно до температури замерзання -5-10 гр.).

І звичайно не варто забувати про властивості антифризу:

  1. Фізичні властивості антифризу істотно відрізняються від фізичних властивостей води. Теплоємність антифризів на 15-20% менше, ніж у води, в'язкість в 2-3 рази вище, об'ємне розширення більше на 40-60%. Також відрізняються і величини теплопровідності, температури кипіння, інших фізичних характеристик. Це означає, що при використанні антифризів в системі опалення буде потрібно збільшити на 40-50% теплову потужність радіаторів, на 40-50% збільшити обсяг розширювального бака, на 60% збільшити величину напору циркуляційного насоса, змінити ряд інших параметрів системи опалення, в тому числі і потужність котла.
  2. Якщо температура антифризу в системі, навіть у якої-небудь однієї її точкі (а найчастіше це відбувається всередині нагрівального елемента котла), перевищує критичну для даної марки антифризу величину - відбувається термічне розкладання етиленгліколю і антикорозійних присадок з утворенням кислот і випаданням твердих опадів. Опади погіршують протока теплоносія по системі. Кислоти викликають корозію металів системи опалення. Також перегрів антифризу викликає підвищене піноутворення, яке призводить до завоздушіванію системи, а в окремих випадках і до загустіння піни, і утворення твердих пензообразних відкладень. Розкладання присадок приводить до того, що антифриз вступає в хімічну реакцію з матеріалами ущільнювачів - гуми, пароніту і т. п., що викликало появу течі в місцях з'єднань. Крім того неприпустимо використання трубопроводів, що мають внутрішнє цинкове покриття.
  3. Антифризи володіють властивістю підвищеної проникності або плинності. Чим більше різьбових з'єднань, прокладок, ущільнень, тим вища ймовірність появи витікання. В основному витік часто виникає при вимкненому опаленні, коли система охолола. Через охолодження відбувається зменшення об'єму металевих з'єднань і, як наслідок, поява мікроканалів, за якими виходить антифриз. З цієї причини, всі з'єднання в системі опалення повинні бути доступні для огляду і ремонту, це означає, що прихований монтаж системи опалення неприпустимий. Антифризи на основі етиленгліколю токсичні (одноразова смертельна доза 100-300 мл), тому їх не можна використовувати для нагрівання води в системах ГВП, так як при негерметичності теплообмінників, вони можуть потрапити в точки розбору гарячої води. Пари антифризу також токсичні і не повинні проникати у житлові приміщення.
  4. Якщо у вас немає іншого вибору і ви вирішили використовувати в якості теплоносія незамерзаючу рідину, то слід зупинити свій вибір на незамерзаючої рідини для електродних котлів "ПОТІК-40", але слід взяти до уваги, що для цього необхідно провести заміну всіх гумових прокладок в системі опалення на паронітові!

Чи можливе використання електродного котла «ION»   спільно з циркуляційним насосом?

Електродний котел є нагрівачем проточного типу та для коректної роботи котла та системи опалення з використанням циркуляційного насоса необхідно забезпечити проток теплоносія через котел з такими показниками:

img0298.png


Труби якого діаметру застосовуються при монтаж електродного котла?

В опалювальній системі рекомендується робити розводку на вході і виході з електрокотла трубами діаметром не менше 1 дюйм, до гребінок системи опалення.

Після гребінки можна переходити на труби меншого діаметру, за умови, що сумарне перетин труб меншого діаметра буде не менше 1 дюйма.


Як обігріти будинок площею більше 750 кв / м?
Що робити, якщо площа мого приміщення 2800 кв / м?

Для площі 2800 кв / м необхідно встановити міні-котельню, що складається з 4-х електродних котлів «ION» 3/36 з'єднаних паралельно один з одним. При паралельному включенні двох і більше електричних електродних котлів «ION» (однакової потужності) в одну систему водяного опалення площа (об'єм) опалювального приміщення збільшується в 2 і більше рази.

Наприклад: дві модифікації 3/36 опалюють площа 1500 кв / м, об'ємом 4500 куб / м; три модифікації 3/36 опалюють площа 2250 кв / м, об'ємом 6750 куб / м і т. д.


Чи може електродний котел працювати без циркуляційного насоса?

Іонізаційна камера, де відбувається процес нагріву, невеликого розміру, тому слід різке розігрівання теплоносія і, як наслідок, підвищення його тиску (при максимальній потужності приладу - до 2 атмосфер).

Таким чином, електродний котел  «ION» може працювати в опалювальних системах без циркуляційного насоса, якщо система опалення  зібрана за схемою природної циркуляції.


Чи можливо паралельне підключення з іншими котлами?

Електродний котел можливо монтувати паралельно з іншими котлами (газові, твердопаливні і т. д.), і користуватися ним у зручний для Вас час.

img0299.png


Для запуску електродного котла потрібно амперметр або навантажувальні кліщі ?

Після підключення котла в систему опалення та включення живлення амперметром вимірюється споживана потужність.

У разі якщо сила струму більше ніж зазначена в паспорті котла, необхідно додати в систему опалення дистильовану (талу або дощову) воду.

У разі якщо сила струму менше необхідної, необхідно додати в систему опалення каустичну (харчову) соду з розрахунку 30 грам на 100 літрів води, розмішавши соду в теплій воді.


Чи можливо використовувати електродний котел "ION" в системах опалення з алюмініевими радіаторами?

Так , це можливо , єдине застереження , замість содового розчину для підвищення електропроводності води необхідно використовувати АСО-1 (спеціальний засіб для алюмінієвих радіаторів).


Яка рідина використовується в системі опалення при роботі електродного котла «ION»?

При роботі електродного котла «ION» не потрібен спеціально підготовлений теплоносій. У його роботі використовується звичайна вода з питомим електричним опором не більше 1300 Ом * см.

Оскільки вода - елемент електричного кола, що виділяє тепло, вона потребує певної підготовки, щоб отримати потрібний електричний опір (наприклад, спроби нагріти дистильовану воду не матимуть успіху, оскільки вона не проводить електричний струм).

Підготовку ж виконують дослідним шляхом - зменшують електричний опір води, додаючи розчин каустичної (харчової) соди, або підвищують, домішуючи дистильовану (дощову, талу) воду.

Все це детально описано в паспорті до електрокотлів.


Чи можливо використовувати електродний котел «ION»    для отримання гарячого водопостачання?

Електродні котли «ION» можуть працювати спільно з бойлерами непрямого нагрівання для отримання гарячого водопостачання наприклад електрокотел «ION» 3/9 може опалювати приміщення площею до 180 м2, висотою стелі до 3-х метрів і об'ємом води в системі опалення до 360 літрів, при підключенні бойлера непрямого нагріву необхідно додати йому потужності для гарячого водопостачання (ГВП) виходячи з паспортних даних вашого бойлера, наприклад 3/6 кВт, разом для опалення будинку та ГВП, вам знадобиться котел загальною потужністю 3/9 кВт + 3/6 кВт = 3 / 15 кВт


Чи можливе використання електричного електродного котла «ION»    спільно з системою «тепла підлога»?

Водяна тепла підлога - це замкнута система труб, розміщених у стяжці підлоги і підключених до системи опалення. Зазвичай використовуються металопластикові труби через легкість монтажу.

Тепла підлога можливо використовувати як основне або комфортне опалення.

При спільному використанні теплої підлоги з електричним електродним котлом «ION» можна досягти більшого економічного ефекту.

Тепла водяна підлога  володіє цілим рядом переваг. Завдяки великій поверхні зростає кількість випромінюваного тепла, яке негайно передається до навколишніх предметів. Таким чином, тепла підлога забезпечує рівномірний горизонтальний і вертикальний розподіл тепла по всій площі приміщення.


Яка напруга необхідно для роботи електродного котла - 220 або 380 вольт? Однофазне або трьохфазне живлення?

Електродні котли «ION» - 2 кВт, 3 кВт, 4 кВт, 5 кВт, 6 кВт працюють від мережі 220 вольт (1 фаза) і не мають поступового включення на більшу або меншу потужність.

Електродні котли «ION» - 3/6, 3/9, 3/12, 3/15, 3/18, 3/21, 3/24, 3/27, 3/30, 3/36 працюють від мережі 220 вольт (1 фаза), а також від мережі 380 вольт (3 фази), і мають можливість поступового включення (наприклад котел 3/6 потужністю 6 кВт, має можливість включення 2 кВт, 4 кВт і 6 кВт, відповідно котел 3/21 - 7 кВт, 14 кВт і 21 кВт).


Можете доступною мовою пояснити, як підготувати теплоносій?

Якщо Ви використовуєте у своїй опалювальній системі в якості теплоносія звичайну воду, то її необхідно привести у відповідність до ГОСТ Р 51232 «Вода питна» (1300 Ом на куб / см).

У домашніх умовах Ви цього не зможете зробити, не маючи спеціального обладнання. Але можливо піти іншим шляхом.

При запуску електрокотла «ION» в роботу необхідно заміряти амперметром пусковий струм струмовимірювальні кліщі (або амперметром прямого включення).

Якщо при запуску сила струму не відповідає параметрам, зазначеним у паспорті виробу, то слід зробити наступні дії:

  1. Струм менше - необхідно додати содовий розчин порційно (він зменшує питомий опір рідини). Перший етап - не більше чайної ложки на сто літрів води (теплоносія). Якщо через 2 години струм збільшився незначно слід повторити перший етап.
  2. Струм більше - додайте дистильованої або дощової (талої) води (вона збільшує питомий опір рідини).

Підкажіть які ще потрібно купувати матеріали і що ще доведеться зробити для запуску в роботу вашого котла?

Приблизний список додаткових матеріалів і устаткування для монтажу і запуску
однофазної опалювальної установки «ION».

Обов'язково:

  1. Магнітний пускач (контактор) відповідний струмовим характеристикам даної моделі «ION»  .2. Атоматичний вимикач (автомат) однополюсний відповідний струмовим характеристикам даної моделі «ION».
  2. Електричний кабель (електричний дрот)  по перерізу відповідний струмовим характеристикам даної моделі «ION»   . Електричний кабель (електричний провід) для підключення терморегулятора (наприклад: 3х0, 5 (0,75) або пв 3х0, 5 (0,75).)
  3. АСО -1 (замінник соди для алюмінієвих радіаторів) ,  у випадку , якщо в системі встановлені алюмінієві радіатори , для підвищення електропровідності води 

Рекомендується за бажанням:

  1. Бокс (ящик) для установки пускозахисної апаратури.
  2. Амперметр прямого включення (вимірювальні кліщі) для контролю за робочим навантаженням і при необхідності своєчасної коригування електропровідності теплоносія.
  3. Котрольна лампа вказує на стан котла (нагрів, перерва, відсутність / наявність електроживлення в мережі).
  4. Тижневий програматор SALUS FL091 для додаткової економії електроенергії і більш комфортного використання опалювальної системи

Захисне заземлення ОБОВ'ЯЗКОВО!

Система опалення:

Для полегшення роботи котла «ION»  і значної економії електроенергії бажано використовувати циркуляційний насос. Систему опалення забезпечити додатково вентилями для зручного обслуговування, монтажу-демонтажу котла та насоса.


А чим краще трьохфазні котли?

Все залежить від того яка напруга у вас, - 220 або 380В. 

Якщо у вас є можливість встановити котел на три фази  380В., потужністю від 3/6 кВт, це вам дає додаткові переваги. У трьохфазних котлів встановлено три електроди , які можна вмикати поступово , наприклад у котла «ION» 3/6 кВт встановлено три електроди по 2 кВт, у періоди міжсезоння , коли на вулиці + 10 градусів , вам не потрібно вмикати котла на повну потужність , а достатньо вмикнути один електрод. Якщо у вас немає трьох фаз  , то ви маєте можливість встановити трьохфазний котел на одну фазу. Фаза розголуджується на три виходи і під'єднується через автомати до трьох електродів.


Які проблеми можуть бути при монтажі мідних трубопроводів?

При виконанні мідних трубопроводів важливою проблемою є сполука міді з іншими металами в одній системі циркуляції води. У разі безпосереднього сполуки міді зі сталлю, оцинкованою сталлю або алюмінієм, виникає електрохімічна реакція, що викликає швидке розчинення заліза, цинку і алюмінію. А також не можна використовувати труби в якості елемента заземлення електротехніки. Для виключення цього явища необхідно відокремити ці метали від міді ізолюючою прокладкою. Навіть за відсутності металевого стику мідь стимулює корозію вищевказаних матеріалів. Цей процес є результатом виділяються в осад іонів міді (Cu2 +), проникаючих у воду в процесі рівномірної корозії мідних поверхонь. Іони осаджуються в місцях вже виниклих корозійних виразок, викликають прискорене руйнування основного матеріалу (сталі, оцинкованої сталі, або алюмінію). До найбільш небезпечних форм корозії відноситься виразкова та ерозійна.

Виразкова корозія, тобто локальна корозія металу, настає в місцях руйнування окисної захисної плівки, що покриває внутрішні, перебувають у контакті з водою, поверхні труб. У трубах холодного і гарячого водопостачання, перераховані нижче фактори утрудняють утворення захисної плівки або ушкоджують вже існуючу плівку:

  • неправильний хімічний склад міді,
  • неправильна підготовка внутрішніх поверхонь труб в процесі їх виробництва,
  • витік припою на внутрішню поверхню труб,
  • наявність всередині труб твердих частинок (наприклад, піску), які проникли в установку в ході монтажу або під час експлуатації (звідси вимога фільтрації води як подається в систему, так і використовуваної для її промивання).


Ерозійну корозію викликає турбулентний плин води в стінок труб. Таким чином, важливим є дотримання проектної швидкості течії води, а також виключення місцевих опорів, наприклад звужень, напливів від припою, неправильно виконаних відводів.

У системах опалення поєднання сталі та міді допустимо лише при вмісті кисню у воді не перевищує 0,1 мг/дм3, що практично можливо тільки в замкнутих системах. Навіть в замкнутій системі циркуляції не рекомендується застосовувати в одній схемі мідь і алюмінієві радіатори.


Чи можна використовувати електродний котел для опалення , якщо у мене в електромережі встановлений Пристрій захисного відключення (УЗО)?

Практична величина витоку струму визначена конструкцією ізоляторів і лежить в межах 20 ¬ 40 мА. На це слід звернути особливу увагу при підключенні нагрівачів до електричної мережі, де вже встановлено пристрої захисного відключення (УЗО), яке зазвичай реєструють витік струму в межах 30 ¬ 40 мА. 

Враховуючи це, нагрівачі даного типу необхідно підключати через окремий автоматичний вимикач, минаючи УЗО


Чи можу я отримати сертифікат відповідності на вашу продукцію?

Наша компанія має п'ятнадцятирічний досвід розробки і виробництва електродних (іонних) котлів.

Вперше на ринку України представляємо енергозберігаючий електродний опалювальний прилад "ION" нового покоління.

Вироблений з використанням новітніх технологій і сучасних матеріалів. Вдосконалена конструкція і покращений склад сплаву електрода обумовлюють довгий термін використання. Електродний опалювальний прилад "ION" виробляється згідно технічних умов та конструкторської документації.

Ознайомитися з сертифікатом якості можна, клікнувши на зображення.

sertificat_ion2.jpgexibition2.jpg